16 Ağustos 2010 Pazartesi

Haftanın ŞampiyonlarıCincinnati Premier ve Toronto Masters turnuvalarının oynandığı haftanın şampiyonları Andy Murray ve Kim Clijsters oldu.

Her iki turnuvanın finaline de yağmur damgasını vurdu. Özellikle Murray - Federer maçında oyun sık sık kesilirken, yağmur asıl Kim Clijsters'a yaradı.

Toronto'ya ünvanını korumak için gelen Murray, bunu başarırken sezonun ilk kupasını kaldırmasının yanı sıra Nadal ve Federer'i aynı turnuvada mağlup eden 5. isim olmayı da başardı.

Toronto yarı final ve final eşleşmeleriyle harika bir turnuva oldu diyebilirim, gönül her zaman Federer - Nadal finalinden yana olsa da son 4'lüden kimin kazanacağının çokta bir önemi yok.

Cincinnati'de ise yukarıda da dediğim gibi yağmur maçı Clijsters'a getirdi. Yarı finalde sadece 15 dakika kortta kalan Clijsters, karşısında oldukça agresif bir Sharapova buldu. Masha epey şaşırtarak 6-2 5-3'ü yakaladı ama gelen yağmur arası her şeyi alt üst etti. 3 maç sayısı çevirmeyi başaran Kimmie, tie break'te de 0-3'den dönünce, final setinde fazla zorlanmadı.


ATP Toronto Masters
Andy Murray def. Roger Federer 7-5 7-5

WTA Cincinnati
Kim Clijsters def. Maria Sharapova 2-6 7-6(4) 6-2

0 yorum: