3 Temmuz 2010 Cumartesi

Berdych vs RafaHer iki yarı finalde de birbirine benzer maçlar oynandı ve skorlar da bu doğrultuda benzer çıktı. 3'er sette biten maçların ikinci set tie break'leri büyük heyecana sahne oldu.

İlk yarı final maçında Berdych, finali hakeden bir tenis oynadı. İlk ve son setlerde rakibinin servis kırma şansı yakalamasına dahi izin vermeyen Berdych, ikinci set tie break'inde ise oldukça zorlandı. Djokovic 2 set puanından yararlanamadı ve 5 set puanı çevirmesine rağmen altıncısına engel olamadı ve maça dönme şansını kaybetti.

İkinci yarı finalde de ikinci set tie break'i büyük heyecana sahne olurken 6-5 öne geçen Murray kendi servisinden yararlanamayınca Rafa üstüste 2 puan daha alıp seti bitirdi. Murray son sette erken servis kırıp 2-0'ı yakalasada avantajını set sonuna kadar koruyamadı.

Murray bir kez daha korttan hüsranla ayrılırken, Nadal'da 1 sene aradan sonra tekrar finalde. Finalde birbirine çok yakın setler bekliyorum, rüya gibi bir 2010 geçiren Berdych'in maça ne kadar konsantre olabileceği önemli.

0 yorum: